اخبار

فعالان گردشگری تا پایان آذر برای ثبت نام در سامانه کارا مهلت دارند

 

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی کشور ولی تیموری در پیام تصویری در شبکه اجتماعی درباره ی مشکلات در ثبت نام فعالان گردشگری در سامانه ی کارا برای وام کرونا گفت : طبق آن چیزی که در گذشته اعلام شده بود فعالانی که در گذشته از تسهیلات حمایتی استفاده کردند نیز می توانند در سامانه ثبت نام کنند و مابه التفاوت تسهیلات را دریافت کنند ، اما هنوز سامانه کارا آماده نمی باشد . با توجه به محدودیت های اخیر کرونایی و حضور یک سوم وزارتخانه چند روز مهلت برای حل مشکلات سامانه در نظر گرفته شده و به زودی رفع می شود.

او افزود : هیچ جای نگرانی وجود ندارد و فعالان گردشگری تا پایان آذر برای ثبت نام در سامانه مهلت دارند و از همکاران و فعالان گردشگری که قبلا وام اولیه به دستشان رسیده و منتظر باقیمانده تسهیلات هستند خواستند صبور باشند و تا پایان این هفته به سامانه مراجعه نکنند.

این تسهیلات با توجه به نوع فعالیت و مقیاس واحد صنفی و درجه از حداقل 16 میلون تا 900 میلیون تومان متغیر است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه شب گذشته کارگروه آثار اقتصادی کرونا با حضور دستگاه مرتبط گفت : دغدغه ها و مشکلات فعالان در سراسر کشور مانند عدم اهتمام لازم برخی دستگاه ها نسبت به مصوبات حمایتی ستاد ملی کرونا در این جلسه مطرح ، بررسی و ابهامات رفع شد . در این جلسه معاون گردشگری کشور تاکید کرد که فعالان گردشگری لازم نیست برای پرداخت اقساط اقدام کنند و این اقساط تا پایان سال 99 امهال شده است و همچنین با توجه به محدودیت های ستاد کرونا و  حائز اهمیت بودن سلامت فعالان گردشگری مصوب شد تا همه مجوز ها و پروانه های صادره در حوزه گردشگری تا پایان سال جاری معتبر بوده و نیازی به تمدید اعتبار ندارد .

 

منبع : ایرنا

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا