آماردانستنی

بلندترین ترن هوایی های جهان

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که به اتفاق خانواده به شهربازی بروید و ساعاتی را در آنجا بگذرانید . یکی از گزینه های همیشگی که پیش روی شماست ترن های هوایی هستند . ترن های هوایی اغلب به خاطر هیجان و سرعتی که دارند معروفند . اما برای اینکه بتوانند به این سرعت بالا دست پیدا کنند باید ابتدا ارتفاع بیشتری را بپیمایند ، مجله گردشگری نیموتریپ در ادامه شما را با بلندترین ترن های هوایی جهان آشنا می کند .

 

 

1. kingda ka-418

roller-coaster

این ترن هوایی در سال 2005 افتتاح شد و در آن زمان رکورد بلندترین . پرسرعت ترین ترن جهان را شکست . این ترن 139 متر ارتفاع دارد و می توانید سرعت 205 کیلومتر بر ساعت را در آن تجربه کنید . این ترن در نیوجرسی ایالات متحده قرار گرفته است.

 

2.top thrill dragster

roller-coaster

 

این ترن که در ایالت اوهایو ایالات متحده قرار دارد دومین ترن بلند جهان است که 128 متر ارتفاع دارد ، تا قبل از ترن kingda این ترن تا چندین سال به عنوان سریعترین و باندترین ترن حهان بود ، اما هنوز هم جزو هیجان انکیز ترین ترهای هوایی است .تنها 17 ثانیه طول می کشد تا از نقطه بالایی شما به پایین برسید که می توان تصور کرد تا چه حد این ترن پر سرعت است و هنوز هم پس از سالیان سال می تواند شما را به وجد بیاورد.

 

3.red force

roller-coaster

 

رد فورس دارای تم فراری است و مانند یک خودرو فراری پر سرعت شما را در عرض 5 ثانیه به سرعت 180 کیلومتر در ساعت می رساند . این ترن در سرزمین فراری واقع در پورت آونچورا در اسپانیا قرار دارد . این ترن با 112 متر ارتفاع در رتبه ی سوم مرتفع ترین ها قرار می گیرد .

 

4.superman : eescape from krypthon

roller-coaster

 

این ترن اولین ترن هوایی بود که بیش از 90 متر ارتفاع داشت و همچنین هنگام رونمایی سریعترین ترن جهان بود . این ترن در سال 1997 در ایالت کالیفرنیا ساخته شد و در سال 2011 با یک بازسازی ارتفاع آن بیشتر شد و حال با 127 متر ارتفاع چهارمین ترن مرتفع جهان است

 

5.fury 320

roller-coaster

این ترن که با نام «gigacoaster»  مشهور است در سال 2015 شروع به کار کرد . این ترن در ایالت کارولینای شمالی قرار دارد و 98 متر ارتفاع دارد و ماکسیمم سرعت آن 152 کیلومتر در ساعت است .

 

6.اژدهای فولادی (steel dragon)

roller-coaster

اژدهای فولادی نیز قابلیت رسدن به سرعت 152 یلومتر بر ساعتی دارد  و علاوه بر اینکه ششمین ترن هوایی مرتقع جهان است ، در رتبه نخست طویل ترین ترن هوایی جهان قرار می گیرد . ارتفاع این ترن 96 متر و طول آن بیش از 2 کیلومتر می باشد . این ترن در شهر ناگاشیمای ژاپن واقع شده است .

 

7.leviathan

roller-coaster

این ترن که در سرزمین عجایب کانادا در شهر اونتاریو واقع شده 93 متر ارتفاع دارد و در این لیست رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است .

 

منبع : tripsavvy

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا