آماردانستنی

بلندترین هرم های جهان

اهرام مدرن و باستانی در شکل و اندازه های مخلف وجود دارند . برخی از این هرم ها پایه های بزرگی دارند اما بلند نیستند ، امروز ما می خواهیم بزرگترین هرم های جهان از نظر ارتفاع را برای شما به نمایش بگذاریم . پس با مجله گردشگری نیموتریپ همراه باشید .

 

1. هرم بزرگ خوفو

 

هرم خوفو قدیمی ترین و تنها بازمانده از عجایب هفتگانه جهان باستان است. بیش از دو میلیون بلوک سنگ برای ساخت هرم مورد استفاده قرار گرفت  . طول این هرم 230 متر و ارتفاع آن 139 متر می باشد .

 

2.هرم خفره

 

هرم خفره ، پس از هرم خوفو دومین هرم بزرگ جیره می باشد .طول این هرم 215 متر می باشد . در گذشته ارتفاع این هرم 143 متر بود اما امروز ارتفاع این هرم 12 متر کوتاه تر می باشد .

3.هرم خمیده

 

این هرم که به دلیل زاویه کم آن خمیده به نظز می رسد با ارتفاع 105 متر بلندترین هرم جهان است . این هرم دارای سبک ساخت خاصی است که هزینه های بسیاری را برای سازندگان آن برای جلوگیری از ریزش به جا گذاشته است . این هرم از سال 1965 به روی گردشگران بسته شد و در سال 2019 پس از سال ها دوباره بازگشایی شد.

4.هرم سرخ دهشور

 

این هرم در نکروپلیس دهشور است و حدودا 40 کیلومتر با قاهره فاصله دارد . در ساخت این هرم از سنگ آهک گلگون شده استفاده شده است . باستان شناسان تخمین میزنند که ساخت این هرم 17 سال به طول انجامیده . با وجود سنگ های بسیار سنگین بالای آن طی سال ها هیچگونه ترکی در آن مشاهده نمی شود . این هرم 104 متر ارتفاع دارد .

5. هرم لا دانتا

در جنگل انبوه شمال گوآتمالا یک هرم پنهان وجود دارد که بزرگترین هرم دنیای مایاهاست . این هرم 72 متر ارتفاع دارد و دارای حجم تقریبی 3 میلیون متر مکعب است . بازدید از این هرم شما را به یک محیط طبیعی خاص دعوت می کند و اگر اهل پیاده روی باشید دو هرم کووچکتر ال تیگره و لوس مونوس در ال میرادور وجود دارد

6.هرم تیکال چهارم

 

این هرم با نام معبد مار دوسر نیز شناخته می شود و تقریبا 64 کیلومتری ال میرادور قرار دارد ، که یکی از شهرک های قدیمی مایاهاست .باستان شناسان می گویند قدمت این معبد به سال 741 میلادی باز می گردد . ارتفاع این هرم 70 متر است.

 

7.هرم بزرگ چولولا

 

اگر با معیار حجمی در نظر بگیریم ، هرم بزرگ چولولا با حجم 3.3 میلیون متر مکعب بزرگترین هرم جهان است که یک هرم آزتک می باشد .  قدمت این هرم به300 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد . بعد از اینکه آزتک ها این هرم را در قرن 7یا 8 میلادی ترک کردند طی قرن ها توسط خاک و علف مدفون شد و شکل تپه ای به خود گرفت . این هرم با 66 متر ارتفاع هفتمین هرم بلند جهان است که سالیانه توریست های بسیاری را به خود جذب می کند .

8. هرم خورسید

 

این هرم در نزدیکی مکریکو سیتی با 65.5 متر ارتفاع هشتمین هرم بزرگ جهان است و در زمان ساختش در قرن دوم بزرگترین هرم دنیای جدید بود .

9.هرم میدوم

 

این هرم پلکانی در ایتدا دارای 7 لایه بود و بعد ها پله ها پر شد و با آهک پوشانده شد . ارتفاع این هرم 65 متر می باشد .

10. هرم جوزر

 

این هرم قدیمی تر از اهرام در جیزه می باشد ، از جمله ویژگی های این هرم می توان به پیچ و خم های داخل آن اشاره کرد که به گفته باستان شناسان برای جلوگیری از سرقت ایجاد شده بودند ، هرچند که آنقدر هم موفقیت آمیز نبود . ارتفاع این هرم 62.5 متر است . امروزه به دلیل اقدامات امنیتی بازدیدکنندگان اجازه بازدید ندارند ، هرچند که میتوانید از تماشای آنچه روزی بلندترین هرم جهان بوده از بیرون لذت ببرید .

 

منبع :Wowtravel.me

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا