جاذبه گردشگریجهان

راز چشم آبی غول پیکر آفریقا

ریچات که به آن چشم صحرا یا چشم آبی آفریقا نیز گفته میشود ، یک ویژگی برجسته زمین شناسی در صحرای بزرگ آفریقا در کشور موریتانی می باشد . عرض آن تقریبا 50 کیلومتر است و از فضا قابل مشاهده می باشد .

ابتدا به خاطر دایره ی بالای آن به عنوان ضربه ای حاصل از برخورد سیارک تصور می شد و سپس به عنوان سازه ای تشکیل شده از فوران آتشفشان که به دلیل کمبود گنبد سنگ آذرین یا آتشفشانی غیر ممکن به نظر می رسید ، اکنون گفته می شود که علت پیدایش این پدیده ی طبیعی سنگ های بلند شده توسط فرسایش زمین می باشد . اما این حقیقت که « حلقه ها » از مرکز فاصله یکسانی دارند و ساختار ریچات تقریبا مصور است ، همچنان یک راز است .

 

richat
richat

سوال جدیدی پیش می آید و آن این است که برخی از مردم از شباهت این سازه با نمایشی که ما از آتلانتیس توسط افلاطون داریم شگفته زده می شوند . به گفته ی او ، آتلانتیس یک جزیره دایره ای بود و به دو دایره متحد المرکز از زمین و آب تقسیم می شد و زمانی که توسط زلزله غرق شد به سدی غیر قابل عبور از گل و لای تبدیل شد و درباره ی کوهی که از سمت شمال این جزیره را احاطه کرده بود صحبت کرد .

آتلانتیس در یونانی به معنای جزیره ی اطلس می باشد و در نزدیکی این چشم بزرگ و در شمال آن کوه اطلس قرار دارد . به گفته ی افلاطون ، آتلانتیس در مقابل ستون های هرکول قرار گرفته .

با تمامی این اوصاف این بحث سزاواز تحقیق بیشتر می باشد .

 

منبع : gigalresearch.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا