حقایقدانستنی

درباره ی فیلیپین بیشتر بدانید

جمهوری فیلیپین کشوری در جنوب آسیا به وسعت 300 هزار کیلومتر مربع و جمعیت 1.9 میلیون نفری است . این کشور دارای 7641 جزیره می باشد . پایتخت فیلیپین مانیل و بزرگترین شهر آن شهر کزون می باشد . فیلیپین کشوری پر جنب و جوش و سرشار از زیبایی و سرگرمی ، تاریخ و غذاهای عالی است  . نیموتریپ در ادامه شما را با چند حقیقت جالب از این کشور آشنا می کند پس با ما همراه باشید .

philippine

  1.  این جزایر به نام پادشاه فیلیپین دوم اسپانیا “فیلیپین” لقب گرفت .
  2. تراس های برنجی فیلیپین در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند . این تراس ها حدودا 2000 سال پیش ساخته شده اند و  به لطف زمین های ناهموار مهاجران را از آن جا دور کرده است .
  3. رودخانه های زمینی پورتو پرنسس در پالاوان 8.2 کیلومتر طول دارد و تا زمان کشف یک رودخانه زیرزمینی به طول 10 کیلومتر در مکزیک طولانی ترین رودخانه زیرزمینی جهان بود .
  4. فیلیپین 36289 کیلومتر خط ساحلی دارد و در زتبه پنجمین کشور با طولانی ترین خط ساحلی جهان قرار دارد .
  5. بیش از 52 میلیون نفر در فیلیپین به زبان انگلیسی مسلط هستند و این کشور به عنوان پنجمین کشور انگلیسی زبان جهان است.
  6. بسته به روش طبقه بندی ، بین 120 تا 170 زبان در فیلیپین استفاده می شود مانند تاگالوگ ، سبوآنو ، ایلوکانو و کاپامپانگان .
  7. آتشفشان تال در تالیسای یکی از 17 آتشفشان « دهه جهانی » است ، یعنی آتشفشان هایی که با توجه به فعال بودن و سابقه انفجار باید از آن ها مراقبت شود . این آتشفشان در یک دریاچه واقع شده و همچنین یک دریاچه در داخل این کوه می باشد که یک جزیره ی کوچکتر در آن میباشد .
  8.  جمعیت فیلیپین در سال 2014 از مرز 100 میلیون نفر گذشت و تبدیل به هفتمین کشور پرجمعیت جهان و دوازدهمین کشور پرجمعیت جهان شد.
  9. مانیل پایتخت کشور فیلیپین نام خود را از یک گل سفید که بر روی درختان حرا می روید گرفته است.
  10. از بین 10 مرکز خرید بزرگ جهان ، 3 مرکز خرید در فیلیپین قرار دارد که SM Meg mall، SM North Edsa و SM Mall Of Asia نام این مراکز خرید بزرگ می باشند .

philippine philippine

 

 

منبع : uniglobecarefreetrave

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا