دانستنی

7 نکته که برای کمپینگ باید بدانید

کمپینگ راهی عالی برای وقت گذراندن کنار خانواده و یا دوستان و لذت بردن از طبیعت  است . ممکن است شما برای اولین بار است به فکر رفتن در جنگل و اقامت در آن به مدت یک یا چند شب باشید ، پس با مجله نیموتریپ همراه باشید .

 

پیش بینی آب و هوا را چک کنید

 

مطمئنا کسی دوست ندارد روزی که تصمیم به کمپ رفتن دارد آب و هوای بدی داشته باشد . بررسی آب و هوا از قبل ایده خوبی است هرچند ممکن است دقیق نباسد  ، اما به شما اطلاعاتی می دهد تا خود را برای شرایط سخت نیز آماده کنید . همچنین برای انواع شرایط آب و  هوایی آماده باشید و لباس گرم ، ملحفه ، لباس ضد آب و کرم های ضد آفتاب با خود همراه داشته باشید .

مراقب حشرات باشید

 

بسیاری از تازه واردان اشتباه می کنند و مایع و یا اسپری ضد حشره با خود نمی برند و این می تواند باعث آزار شما توسط حشرات شود و لذت یک طبیعت گردی را از شما بگیرد ، پس حتما یک کرم یا اسپری ضد حشرات با خود به همراه داشته باسد و علاوه بر آن برخی داروهای ضدآلرژی را نیز با خود ببرید .

درهنگام چادر زدن حتما تمامی دست و پا خود را به خوبی بپوشانید این کار به شما کمک می کند تا از آلرژی در برابر گیاهان وحشی و سمی در امان باشید .

همیشه کمک های اولیه با خود به همراه داشته باشید

 

ممکن است در اثر برخورد با شاخه های تیز و یا زمین خوردن برای شما کوفتگی و یا بریدگی به وجود بیاید و شما در این مواقع به کمک های اولیه نیاز دارید پس همیشه همره خود کمک های اولیه که دارای باند، ضدعفونی کننده، پماد و مسکن هستند با خود همراه داشته باشید

چادر خود را صحیح تنظیم کنید

 

چادر شما می تواند یکی از مورد مهم در کمپینگ باشد و باید طوری آن را تنظیم کنید تا بتوانید به راحتی و بدون گردن درد بخوابید . اولین کاری که باید به آن توجه داشته باسید این است که زمین را به خوبی چک کنید تا هیچ شی تیزی جود نداشته باشد و حتما چادر مناسب با تعداد با خود ببرید .

همچنین اطمینان حاصل کنید که چادر در برابر آب و هوا مقاوم است . قبل از رفتن به کمپینگ می توانید با دیدن ویدبو های آموزشی نحوه برپا کردن چادر را مشاهده کنید و آن را در خانه تمرین کنید.

 

 

camping-tips

از آتش مراقبت کنید

 

آتش به شما کمک می کند تا بتوانید غذا بپزید و خود را گرم نگه دارید و حتی در شب دور آتش جمع شده و داستان هایی چه ترسناک و سرگرم کننده برای دوستان و خانواده تعریف کنید . حواستان باشد آتش شما باید با چادر فاصله داشته باشد و حتما ذغال و کبریت و آتش زنه با خود همراه داشته باشید و آتش را به گونه ای درست کنید که قابل مهار باشد

 

غذا و آب فراوان با خود ببرید

اطمینان حاصل کنید که غذا هایتان در ظروف ضدآب و عایق باشد تا حتی الامکان از خرابی انها جلوگیری شود . سعی کنید از غذاهای سالم استفاده کنید و از غذای نپخته استفاده نکنید .

وسایل ضروری را بسته بندی کنید

اگر قصد کمپینگ در جنگل را دارید همیشه باید وسایلی مانند طناب ، چاقو و برای بهداشت صابون و ضدعفونی کننده به همراه داشته باشید سعی کنید تا از منطقه ی اسکان خود یک نقشه  و یک دوربین برای ثبت لحظه های زیبا به همراه داشته باشید

 

منبع :medium.com

 

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا