جاذبه گردشگریجهان

7 مقصد برتر گردشگری برای زمستان

با کاهش شدید دما در نیم کره ی شمالی بسیاری از فعالیت ها و مقصدهای گردشگری زمستانی خود را برای گردشگران آماده می کنند ، نیموتریپ قصد دارد تا شما را با 7 مقصد برفی و جذاب زمستانی آشنا کند .

 

نورهای شمالی کانادا

canada
canada

 

نیمه شب است و همه جا آنقدر تاریک است که می توانید دستان خود را یک متر جلوی خود نگه دارید و آن هارا نبینید . آنقدر سکوت حاکم است که صدای ریخته شدن برف از روی درختان میتواند باعث پریدن شما شود . مژه های شما نزدیک به یخ زدن است و جدا کردن آن هنگام پلک زدن کار آسانی نیست . با این وجود شما برای دیدن مرموزترین منظره طبیعت یعنی نورهای شمالی با خوشحالی تمام شب را آن جا می نشینید .

با وجود آلودگی نوری کم ، شرایط آب و هوایی مطلوب و موقعیت مناسب ، یکی از بهترین مکان های جهان برای دیدن شفق های قطبی می باشد ، که هرساله بیش از 300 شب فعالیت شفق را می توان در آن جا مشاهده کرد.

 

مجسمه های یخی سنت پترزبورگ

saint-petersburg
saint-petersburg

هر ساله در فصل زمستان مجسمه سازان در شهر سنت پترزبورگ روسیه با طراحی و کنده کاری بر روی یخ اشکال و مدل های جذابی را به وجود می آورند . این یک سنت دیرینه است که ریشه آن به سال 1740 باز می گردد که یک کاخ یخی برای تولد ملکه آنا ساخته شد .

امروزه مردم محلی از پل های شهر عبور می کنند و بر روی رودخانه ها و کانال های پوشیده از یخ شروع به ساخت سازه های خود می کنند .

رودخانه نوا به جز منطقه ای که از کنار قلعه پیتر عبور می کند کاملا پوشیده از یخ است . این نقطه محل خوبی برای شناگران است تا در آب های بسیار سرد رودخانه نوا شنا کنند و دوستداران اسکی بر روی یخ می توانند تجربه ای از لیز خوردن بر روی قطعه های یخی را به ارمغان بیاورند .

 

مهاجرت گوزن های شمالی سوئد

 

sweden
sweden

یکی از بزرگترین مهاجرت های جهان هر ساله در سوئد اتفاق می افتد . با ضخیم شدن برف در سطح دریاچه ها یخ می بندند و دما تا حدود 30 درجه سانتیگراد زیر صفر می رسد ، ده ها هزار گوزن شمالی مهاجرت خود را آغاز می کنند . گله ها از مراتع تابستانی از کوه ها  در حال پایین آمدن هستند و برای گذراندن زمستان در جنگل به  سمت شرق حرکت می کنند .

 

زنگ غرق شده ایتالیا

italy
italy

 

زمستان به تیرول جنوبی ایتالیا بروید و احتمالا با یکی از عجیب ترین مکان های اروپا مواجه می شوید یک گل دسته کلیسا که قطع شده و از اب های یخ زده دریاچه لاگو د رسیا بیرون زده است . این یک بنای یاد بود فراموش شده از یک روستای غرق شده زیر دریاچه مصنوعی می باشد که به عنوان بخشی از یک پروژه برق آبی در سال 1950ایجاد شده است .

مردم محلی به شما خواهند گفت که هنوز هم صدای زنگ کلیسا در یک شب سرد به گوش می رسد . این کلیسا و دریاچه بخشی از فرهنگ و زندگی محلی این منطقه ، به ویژه در زمستان است .

 

آبفشان های یلواستون (yellow stone)

 

yellow-stone
yellow-stone

 

مطمئنا مکان های کمی مانند پارک ملی یلو استون بر روی زمین وجود دارد . این مکان با خرد شدن یخچال های طبیعی و فوران های آتشفشانی تشکیل شده است ، مکانی برای آتش و گوگرد که در آن زمین مانند یک کتری غول پیکر نفس می کشد .

یلو استون ، سرزمینی که گرگ ها ، گوزن ها و خرس ها در آن پرسه می زنند ، آبفشان ها و چشمه های اب گرم می جوشند و تصوراتی از زمان آغاز    پیدایش پارک در سال 1872 را به نمایش می گذارد .

با پایین آمدن دما و بارش برف ، پارک فضای خاصی به خود می گیرد ، جمعیتی متشکل از توریست ها و اسکی بازان جای آن طبیعت وحشی را می گیرد و کسانی که برای رسیدن به چشمه های آب گرم از میان راه های برفی گذر می کنند .

 

جشنواره یخی هوچئون سانچئونئو

korea
korea

برای بیشتر سال ، یک گونه ماهی قزل آلا در رودخانه های اطراف هوچئن ، شهری که در شمال شرقی سئول قرار دارد زندگی می کند . اما هنگامی که زمستان سرد و خشک کره فرا می رسد ، رودخانه یخ می زند  و  این ماهی نیز ناپدید می شود .

هر سال در ماه ژانویه ، فستیوال یخی هوچئون سانچئونئو انرژی ناگهانی به این مکان مملو از سکوت میدهد . صدها هزار بازدید کننده با لباس های ضخیم زمستان ی بر روی هر سطح یخی ازدحام می کنند تا برای ماهی گیری تلاش کنند و سپس اگر موفق شدند ماهی را به صورت کبابی میل کنند .

برای صید ماهی از سوراخ های ایجاد شده در یخ تنها یکبار تجربه کافی نیست و برخی مجبور به ماجراجوی بیشتر شده و برای ماهیگیری به مناطقی که آب نزدیک به دمای انجماد است می روند و در آب شروع به ماهی گیری می کنند .

 

برف گیر لندن

london
london

تصور کنید درمنطقه آکسفورد شهر لندن هستید اما جمعیتی در پیاده روها وجود ندارد و در های فروشگاه ها نیز بسته شده است . شایذ تصور کنید که این یک داستان از یک فیلم آخرالزمانی باشد اما شما در اشتباه هستید این توصیف یک روز برفی در پایتخت بر یتانیا ، لندن است . خیابان ها خلوت اند و همه در مشغول برف بازی در برفگیر لندن هستند . در پارک ریچموند نیز گوزن ها های ساکن در زمین یخ زده به دنبال شاخه و درختچه ها میگردند .

 

منبع : LONELYPLANET

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا